РУКОМЕТАШИ ОРК „МЛАДОСТ ТСК“ ДО 14 ГОДИНА ПОСТАЛИ ПРВАЦИ ДРЖАВЕ

Од 17. – 19. маја, Нови Сад је био домаћин завршног турнира првенства Србије за рукометаше до 14 година (М-14) које је одиграно у спортској хали „Слана Бара“. Самим пласманом на завршни турнир, дечаци ОРК „Младост ТСК“ из Темерина остварили су велики успех. На почетку такмичења, у групној фази су савладане екипе РК „Синђелић“ 22:14 (10:7) и РК „Дубочица“ из Лесковца 14:10 (8:6). Заузимањем првог места у групи пред елиминациону фазу такмичења, значајно су порасла очекивања али и самопоуздање наших младих рукометаша. У 1/4 финалу, виђена је права борба и велика незивесност од почетка до краја утакмице. Ношени фантастичним одбранама голмана Стефана Стојковића, наши момци су после бољег извођења седмераца победили екипу „ПА Динамо“ из Панчева резултатом 16:15 (6:6), (12:12), и заслужено се умешали у борбу за медаље. У 1/2 финалу нас је чекала екипа „Металопластике 2021“ која је на завршни турнир дошла као највећи фаворит за освајање златне медаље. Добром припремом утакмице тренера Душка Торомана, веома ангажованом игром у одбрани и веома стрпљивом и дисциплинованом игром у нападу, наши момци су све изненадили и без већих проблема победили резултатом 21:13 (9:7) и пласирали се у финале турнира где их је чекала екипа РК „Смедерево“. Финална утакмица била је пуна темпа, набоја али и преокрета. После уједначеног почетка, крајем првог полувремена екипа РК „Смедерева“ се резултатски одлепила и на полувреме се отишло резултатом (12:8). Стање на семафору није обесхрабрило младе рукометаше из Темерина. Напротив, у друго полувреме су ушли још агресивније и борбеније и уз велику борбу успевали да постепено смањују предност Смедерева да би три минута пре краја утакмице изједначили на 16:16. Затим је уследило неколико нереализованих напада обе екипе. Тридесет секунди пре краја, тренер Душко Тороман је искористио „тајм аут“ да припреми са својим играчима последњи напад. Продором и шутем са десет метара Никола Гак постиже последњи гол за коначних 17:16 за ОРК „Младост ТСК“ из Темерина – Новог шампиона Србије за рукометаше до 14 година! Поред освојене златне медаље и титуле, и у индивидуалним признањима су се истакли млади рукометаши из ОРК „Младост ТСК“ из Темерина. За најкориснијег играча државног првенства је проглашен наш Лазар Радић, док је у идеалној постави првенства и пивотмен Душан Миљановић. Честитке за изванредан резултат стижу са свих страна. Стручни и посвећени рад тренера Душка Торомана и фантастична генерација младих момака који су дисциплиновани, жељни учења и доказивања, са већ сада изразито развијеним тимским духом, представљају путоказ и пример како се постижу врхунски резултати.